Przepis na Kopytka

Kopytka Thermomix

Kiedy czasu na przygotowanie obiadu jest niewiele, warto zrobić kopytka Thermomix, które powstają z połączenia ugotowanych ziemniaków, mąki i jajka.

Jeśli chcesz zaskoczyć bliskich i przygotować pyszne kopytka, przepis na to łatwe w przygotowaniu danie znajdziesz poniżej.

Przepis na kopytka Thermomix:

Mąkę, ziemniaki i kaszę mannę umieścić w naczyniu miksującym i mieszać przy obrotach 4 przez ok. 10 sekund. Następnie dodać jajko oraz sól i wyrabiać przez 20 s przy pomocy kopystki, aż ciasto stanie się miękkie i gładkie. Blat oprószyć mąką i uformować 2 podłużne wałki, można je lekko spłaszczyć od góry. Kroić nożem na równe, ukośne kawałki (ok. 2 cm każdy). Tak przygotowane kopytka thermomix gotuje się we wrzącej osolonej wodzie, przez czas ok. 3-5 minut od momentu wypłynięcia na powierzchnię. W celu zminimalizowania sklejania się kopytek, gotuj je w wodzie z dodatkiem kilku kropli oleju. Po wyłowieniu łyżką cedzakową kopytka podawaj na ciepło np. z sosem grzybowym.

Warto wspomnieć, że kopytka thermomix są doskonałym dodatkiem do dań głównych, m.in. do mięs pieczonych. Taka forma jest ciekawym zamiennikiem tradycyjnych ziemniaków z wody. Inną znakomitą poradą jest jak gotować bób z masłem i czosnkiem.

Kluski leniwe Thermomix

Ekspresowym wyjściem, niezastąpionym na szybki obiad są kluski leniwe thermomix, powstałe z odpowiednio dobranych proporcji:

  • twarogu 500 g
  • mąki 220 g
  • masła 50 g
  • jajek 2 szt.

Po wyrobieniu składników w misie Thermomix przez 1 min. na obr. 7, formujemy kulki i gotujemy je we wrzątku 5 min. od momentu wypłynięcia na powierzchnię. Po ugotowaniu są zaskakująco miękkie i aksamitne, kluski leniwe Thermomix podane mogą być dwojako:

  • na słono: ze skwarkami, cebulą, surówką
  • na słodko np. z serem, śmietaną, miodem, z sosem waniliowym czy truskawkowym.

Jeśli do wymienionych wyżej składników, doda się jeszcze ugotowane ziemniaki (ok. 600 g), uzyskamy kluski leniwe z ziemniakami, które przy pomocy thermomix przygotowuje się w bardzo podobny sposób.

Pierogi leniwe z ziemniakami Thermomix

Polubisz swego rodzaju misz masz, czyli pierogi leniwe z ziemniakami Thermomix, gdy przerażają Cię pracochłonne dania. Łatwe w przygotowaniu pierogi leniwe Thermomix z ziemniakami sprawią, że przestaniesz martwić się o pieczołowite zawinięcie farszu w ciasto. Wystarczy połączyć składniki w naczyniu miksującym Thermomix, a następnie uformować z powstałego ciasta niewielkie prostokąty.