Woda alkaliczna – czym jest i na co pomaga?

woda

Woda alkaliczna cieszy się coraz większą popularnością, lecz nie każdy zdaje sobie sprawę z jej cennych właściwości. To duży błąd, ponieważ taka woda może przynieść wiele dobrego ludzkiemu organizmowi. Czym charakteryzuje się woda alkaliczna i dlaczego warto ją regularnie spożywać?

Woda alkaliczna – czym tak właściwie jest?

Na samym początku warto byłoby odpowiedzieć sobie na jedno podstawowe pytanie, a mianowicie czym tak właściwie jest woda alkaliczna i co ją wyróżnia? Taka woda odznacza się bardzo wysokim pH (wysoka zasadowość). Należy ją spożywać w rozsądnych ilościach, konsultując się wcześniej ze specjalistą. Jej podstawowym atutem jest to, iż jest w stanie przywrócić właściwą równowagę kwasowo-zasadową i odkwasić organizm. Dzięki temu pojawia się w wielu polskich domach. 

Dlaczego warto zaopatrzyć się w wodę alkaliczną? Zbiór najważniejszych zalet

W tym miejscu należałoby przejść do największych zalet wody alkalicznej, a naprawdę jest o czym opowiadać. Omawiana woda niesie za sobą następujące korzyści:

  • przeciwdziałanie zmęczeniu i zapewnienie większej dawki energii,
  • utrzymanie skupienia i równowagi kwasowo-zasadowej,
  • sprawne odkwaszenie organizmu,
  • poprawa samopoczucia i eliminowanie nadmiaru stresu,
  • odpowiednie nawodnienie organizmu,
  • spowolnienie procesu starzenia się organizmu i jego odmłodzenie,
  • usuwanie z organizmu nadmiaru toksyn,
  • poprawa przemiany materii i dotlenienie komórek.

Jak widać ta woda jest w stanie zdziałać wiele dobrego, dlatego warto po nią sięgnąć przynajmniej raz na jakiś czas i polecić ją swoim znajomym. Doskonałym przykładem jest woda alkaliczna AquaVia, która jest naturalną wodą źródlaną o pH na poziomie około 9,5. Wysoka zasadowość wynika w tym przypadku jedynie z naturalności wody, która nie jest jonizowana. Ten produkt wykazuje się właściwościami odkwaszającymi, a dodatkowo wzmacnia system odpornościowy i przeciwdziała różnym infekcjom. Osoby sięgające po wspomnianą wyżej wodę regulują również poziom cukru we krwi i obniżają poziom złego cholesterolu.

Woda alkaliczna – co jeszcze wziąć pod uwagę w swoich rozważaniach? Przydatne informacje

Godne uwagi jest oczywiście to, że woda alkaliczna może występować pod wieloma postaciami, a kuszącą opcją jest woda alkaliczna Java, która jest średniozmineralizowana i dostarcza organizmowi niezbędnych elementów alkalizujących. Taką wodę często zestawia się z dietą bogatą w owoce oraz warzywa, ale najlepiej ustalić to oczywiście wraz z doświadczonym dietetykiem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wodę połączyć z sokiem czy też jakimś innym napojem. Ostateczna decyzja w tym zakresie należy jedynie do osób zdecydowanych na spożywanie wody alkalicznej. Co jeszcze warto wiedzieć o tej odmianie wody? Przede wszystkim to, że jest przeznaczona zarówno dla osób młodych, jak i dużo bardziej doświadczonych. Powinno się ją przechowywać w ten sam sposób, co tradycyjną wodę. Wersja alkaliczna zawiera w sobie spore pokłady magnezu, sodu, potasu oraz wapnia. Jeśli ktoś cierpi na niedobory tych składników mineralnych, powinien zastanowić się nad wdrożeniem wody alkalicznej do swojego planu żywieniowego. Na całe szczęście dostęp do niej jest bardzo szeroki, a wodę można zakupić w korzystnej cenie.